Proč je cena bourbonské vanilky tak vysoká?

V posledních třech letech rostou ceny bourbonské vanilky neskutečným tempem.

Nedostatek vanilkových lusků na světovém trhu začal už v polovině roku 2014, kdy byla jedna z prvních opravdu špatných úrod za delší dobu. Madagaskar běžně naplní z 85 % světovou poptávku, což je kolem 2500-3000 tun ročně. Farmáři tehdy ale mohli nabídnout pouze 1000 tun. A ceny na to začaly rychle reagovat.

Díky složitému a časově náročnému zpracování vanilkových lusků je pravá (Bourbonská) vanilka z ostrovů Madagaskar, Rheunion a Mauritius druhým nejdražším kořením světa. Než se vanilkový lusk dostane na váš stůl, uběhne spousta času a práce nejen na plantáži.

Jak se pěstuje bourbonská vanilka

  • Vanilka je orchidej a kvete pouze jediný den v roce.
  • Každý květ opylují ručně farmáři pomocí speciálního háčku.
  • Zelené lusky se ručně otrhají a tři až šest měsíců se tradiční metodou zapářky fermentují a suší. Až poté jdou do obchodu.
  • Na výrobu jednoho kilogramu voňavých černých lusků, jak je znáte, jsou potřeba 4 kilogramy čerstvých zelených lusků.

Po loňské neúrodě se letos očekávala velká úroda vanilky, která krásně nakvetla, rostliny byly v plné síle. Bohužel, jak to jen příroda umí, ukázala nám letos svoji sílu v podobě cyklonu Enavo, který během chvíle zničil prakticky celou úrodu v této oblasti.

Pravé vanilce se říká královna koření, její vůně je nádherná a nenahraditelná. Kdo pravou vanilku miluje, ten si ji vždycky najde. Poctiví výrobci ji nikdy nenahradí syntetickým vanilinem nebo ji nevyřadí z receptury a prodeje jen proto, že je dražší.

Naše Bourbonská vanilka patří k těm nejkvalitnějším, krásně voní a lusky jsou nadstandardně dlouhé.

A na závěr několik tipů na využití Vanilky:

  1. Lusk je tak dlouhý a aromatický, že se dá jednoduše nůžkami přestřihnout v polovině a použít jen polovina. Druhou půlku pevně obalte potravinářskou folií a uschovejte při pokojové teplotě (nikdy ne do lednice) Takže máte vlastně 2 lusky za cenu jednoho.
  2. Pro ty z Vás, co z lusku dělají vanilkový cukr: Jakmile ztvrdlý lusk z cukru vytáhnete a zdá se Vám, že nevoní, dejte do rumu nebo vyvařte v mléce, krásně vám je ovoní.
  3. Ze slupky z celého lusku si můžete připravit domácí vanilkový extrakt, když jí nastříháte na drobné kousky do uzavíratelné lahvičky, zalijete kvalitní vodkou (cca 100 ml) a necháte za občasného protřepání 3 týdny zrát.
  4. Když se Vám náhodou stane, že lusk vyschne a ztvrdne, ustřihněte špičku lusku a postavte ho ustřiženým koncem do malé s trochou vodky nebo jiného alkoholu na 24 hodin. Lusk do sebe natáhne alkohol a opět krásně změkne a oživí se (s vodou to nefunguje, lusky jsou olejnaté).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *